Jsme loutkové divadélko Bubec. Jsme odnož Obecně prospěšné společnosti Bubec se sídlem v Praze 5 v Řeporyjích (www.bubec.cz). Jsme tady pro děti i pro dospělé. Hrajeme s loutkami a někdy i bez nich, ale stejně něco držíme, třeba deštník nebo kost anebo dokonce i špajz.

Cílem našeho hraní je na chvíli zapomenout na náš trojrozměrný svět s jeho strastmi. Chceme vás potěšit, rozveselit, rozesmát a nejlépe rozřechtat, abyste si něco užili i naučili, třeba vařit dort, věšet prádlo nebo chodit po provaze či jezdit vlakem. Hrajeme pohádky, zpíváme a tančíme, samozřejmě s dětmi. Naše divadlo hrají chvíli herci a chvíli diváci a herci jsou překvapenými diváky: "O la, la, to je psina!" Tak nám to funguje!

Loutka se v našem divadle stává komunikačním kanálem, skrz který se děti uvolní a spontánně na loutku reagují. Stávají se tak přirozenými účastníky hry. A to je smysl našeho hraní!

Doba našeho pobytu na oddělení či v dětských domovech závisí na potřebě malých diváků.

Renáta Kubišová 

JAK SE JMENUJEME A JAK VYPADÁME?

Renáta Kubišová, loutkoherečka

Herečka vystudovala DAMU – loutkoherectví. Řadu let hrála v Praze v divadle Spejbla a Hurvínka pro děti, v divadle Kašpar, v divadle Komedie v mnoha inscenacích Doňa Juana, Katynka z Heilbronu... S divadlem bří Formanů hraje v divadle v Řeznické (naposledy Svatební košile) a v nitranském divadle Hrála v Rodinném divadle Ivy Janžurové a ve filmech Smradi, Marián, Polojasno....

Arjana Shameti, pedagožka a herečka

Vystudovala speciální pedagogiku a francouzštinu na pedagogické fakultě UK v Praze a lidovou konzervatoř. Tohoto času se věnuje výhradně divadlu pro děti a s dětmi a výuce francouzského jazyka. Několik let hrála v legendární recitační skupině Lumíra Tučka Vpřed a s divadlem Sklep. Vystupovala společně s Lumírem Tučkem v improvizovaném představení Karel a Máňa. Vysílala jako moderátorka v rádiu Limonádový Joe. Spolupracovala s režisérkou Markou Míkovou v mnoha inscenacích (Matky, Podzem, Autobus, Poutníkova cesta).

Dotazy a zprávy nám napište v kontaktním formuláři.

 

 


Kontakt

Bubec o.p.s.
Tělovýchovná 748
Praha 5 - Řeporyje
603 807 526

BUBEC

divadelní studio